V období říjen 2022 - únor 2023 můžete vidět tato díla:
Dennis Scholl (*1980 Hünfeld, Německo, nyní žije a tvoří v Berlíně) – Superposition, 2021
Za jeden z nejsilnějších momentů z historie lidstva považuje okamžik, kdy Panna Marie drží na klíně tělo Ježíše sňatého z kříže. Tuto fascinaci můžete cítit i z jeho děl. V nich se také mísí prvky magického realismu i určité „něžné brutality“. Jeho díla jsou opakem modernistických trendů.
Martin Eder (*1968 Augsburg, Německo) – Lucid Lethargy, 2021
Autor je velký příznivec denního snění, šamanismu i hypnózy, díky nimž může proniknout do svých hlubokých vrstev. Věří v animismus, podle něj má všechno duši. Nechává se inspirovat životem, který se kolem něj vyvíjí a roste. Velmi ho ovlivňuje také hudba (experimentální a elektronická).
Simone Haack (*1978 Rotenburg/Wümme, Německo) – Headhunter, 2015
Její tvorba je ovlivněna kritickým pohledem na svět. Projevuje se v ní cit pro barevný kontrast a velká role psychologického vystižení proměn. V jejích dílech se velmi často objevuje tematika času mezi dětstvím a dospělostí. Její malba se soustředí na neujasněné vztahy mezi postavami.
Norbert Stefan (*1990 Kluž, Rumunsko, nyní žije a tvoří v Německu) – Cytokinesis, 2020
Jedná se o představitele abstraktního umění. Pro obrazy tohoto mladého německého autora původem z Rumunska je typické nesčetné množství barevných vrstev, aby pro něj byly dostatečně promyšlené a měly hloubku. On sám je považuje za realistické, dokáže v nich vidět organické tvary.