You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naše obchodní centrum Šestka se částečně proměnilo v galerii umění. V interiéru můžete vidět umělecká díla různých umělců, která budeme průběžně obměňovat.
První vystavená díla patří malíři Lubomírovi Typltovi a sochaři Janu Kováříkovi.
Užijte si své nákupy u nás a vychutnejte si svou dávku kultury – vše bezpečně a pod jednou střechou.
 

SKY GALLERY ŠESTKA uvádí :

Lubomír Typlt (* 1975)

Lubomír Typlt vystudoval UMPRUM v Praze obor ilustrace u prof. Jiřího Šalamouna a následně studoval Fakultu výtvarných umění VUT v Brně obor malířství u prof. Jiřího Načeradského. Současně s tím také Kunstakademie Düsseldorf obor malířství, kde se v roce 2004 stal mistrovým žákem prof. A. R. Penck. Samostatně vystavuje od roku 1995.
Jeho malířské dílo je příznačné svou formální syrovostí a obsahovou surovostí. Rozvíjí svůj mýtus o lidském jedinci pomocí malířských prostředků: vytříbené kresebnosti i absurdních prostorových objektů. S oblibou používá techniku kvaše – výrazové přechody mezi kresbou a malbou, v nichž autor variuje své motivy, hledá nové možnosti a spoje, syntetizuje rozbíhající se formální tvarosloví a precizuje vlastní vizi. Charakteristická spontánnost, gestická živost a formálních vytříbenost těchto výstupů.
Patří k nejvýznamnějším představitelům moderního umění. 

Díla:

Kobaltová fúze / 2020, olej na plátně, 260x200 cm
Založíme vlastní stát / 2018, olej na plátně, 200x260 cm
Modrá / 2020, olej na plátně, 260x200 cm
Poutnice / 2015, olej na plátně, 180x240 cm
Vertikální fúze / 2020, olej na plátně, 260x200 cm         
 

Jan Kovářík (* 1980)

Jan Kovářík vystudoval sochařství na AVU v ateliéru Socha 2 profesora Jindřicha Zeithammla. Během studia strávil také dva semestry v Intermediálním ateliéru profesora Milana Knížáka. Samostatně vystavuje od roku 2002. Svými díly je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, ve stálé expozici Galerie Středočeského kraje, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti, Galerii Výtvarného umění v Náchodě, Východočeské galerii v Pardubicích a mnoha významných soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Žije a pracuje v Praze.
Je autorem barevných soch s biologickým rodokmenem. Sám o nich mluví jako o podhoubí, narůstající buněčné hmotě. Používá rozličné druhy sochařských postupů. Nebojí se moderních materiálů, ani technologií, které mu pomáhají k tomu, aby jeho objekty co nejplynuleji expandovaly do prostoru. Jejich povrch občas pokrývá ne zcela klasickou metodou – trpělivě tečkuje svá rozměrná díla tak, aby vytvořil iluzi vibrujícího povrchu a dodal tím plastikám další rozměr.
Jan Kovářík je autorem sochy jediné české panovnice, habsburské císařovny Marie Terezie, která vládla rakousko-uherské monarchii v letech 1740-1780. Pět a půl metru vysoká a šest tun vážící stylizovaná figura z umělého kamene připomínající kuželku nebo figurku ze známé hry Člověče, nezlob se stojí poblíž Prašného mostu na Hradčanech. Socha byla odhalena 20. října 2020 jako datum symbolizující nástup Marie Terezie na trůn v roce 1740.

Díla :     
Infantila / 2008 – 2011, laminát, barva / fiberglass colour, 160 cm
ff – 02 / 2009, laminát, barva / fiberglass colour, 220 cm